Rozmowa Rafała Wosia z Piotrem Arakiem dla #OF

O konsekwencjach wojny, zniszczeniach i odbudowie gospodarki ukraińskiej…

Zapraszamy do obejrzenia rozmowy redaktora Rafała Wosia z Piotrem Arakiem, dyrektorem Polskiego Instytutu Ekonomicznego, w której omówiono gospodarcze skutki rosyjskiej inwazji na Ukrainę. Jak zauważył nasz rozmówca: „Najistotniejszy element jest związany z tym, że wojna toczy się czy toczyła się na obszarach, które obejmą od 50 do 40 proc. produktu krajowego brutto ukraińskiego. I to spowodowało, że ponad jedna trzecia społeczeństwa straciła pracę i dzisiaj ta stopa bezrobocia wynosi ponad 30 proc. To powoduje, że zarówno produkt krajowy brutto – ukraińska gospodarka jest w recesji – jak i ta produktywność tej gospodarki w kolejnych latach będzie o wiele niższa”.

Rozmowa Rafała Wosia z Piotrem Arakiem – transkrypcja (PDF)

Otwarta licencja


Tagi


Artykuły powiązane

Rozmowa Rafała Wosia z Ernestem Pytlarczykiem

Kategoria: Wideo
O inflacji, płacach, strefie euro i surowcach… - zachęcamy do obejrzenia rozmowy Rafała Wosia z Ernestem Pytlarczykiem, głównym ekonomistą Banku Pekao S.A.
Rozmowa Rafała Wosia z Ernestem Pytlarczykiem

Wynagrodzenia za pracę zdalną na zglobalizowanym rynku pracy

Kategoria: VoxEU
Wynagrodzenia za prace wykonywane zdalnie są w poszczególnych krajach bardziej wyrównane niż wynagrodzenia za prace stacjonarne, jednak w dalszym ciągu występują duże różnice między płacami w różnych lokalizacjach.
Wynagrodzenia za pracę zdalną na zglobalizowanym rynku pracy