Niemcy: Produkcja przemysłowa we wrześniu ‘22: +0,6 proc. mdm

W Niemczech produkcja przemysłowa we wrześniu 2022 r. wzrosła o 0,6 proc. mdm, podczas gdy w poprzednim miesiącu spadła o 1,2 proc., po korekcie z -0,8 proc. – poinformował w komunikacie Federalny Urząd Statystyczny.

Analitycy spodziewali się, że produkcja mdm wzrośnie o 0,1 proc.

W ujęciu rdr produkcja przemysłowa wzrosła o 2,6 proc., podczas gdy poprzednio wzrosła o 1,6 proc., po korekcie z +2,1 proc. Tu analitycy oczekiwali zwyżki o 2,0 proc.

aj/ asa/


Artykuły powiązane

Ceny podniosły dynamikę polskiego handlu zagranicznego

Kategoria: Analizy
W II kwartale br. nastąpiło wyraźne przyspieszenie nominalnej dynamiki obrotów towarowych w polskim handlu zagranicznym, do czego przyczyniły się rosnące ceny transakcyjne.
Ceny podniosły dynamikę polskiego handlu zagranicznego

Bez elektroniki produkcja traci na wartości

Kategoria: Oko na gospodarkę
Aż 169 branż produkcyjnych i usługowych zmuszonych jest ograniczać swoją aktywność gospodarczą z powodu globalnego braku komponentów elektronicznych, w tym zwłaszcza wysokiej klasy półprzewodników. Powrót do kooperacyjnej normalności może potrwać jeszcze nawet dwa lata.
Bez elektroniki produkcja traci na wartości

Rolnictwo w czasie pandemii

Kategoria: Analizy
Wpływ pandemii COVID-19 w rolnictwie był mniejszy niż w przypadku innych sektorów z uwagi na stosunkowo niską elastyczność dochodową popytu na żywność. Sytuacja na rynku surowców rolnych była jednak bardzo zróżnicowana wewnętrznie.
Rolnictwo w czasie pandemii