Tirole: Potrzebujemy przedsiębiorców i zachęt do innowacji

Tirole: Potrzebujemy przedsiębiorców i zachęt do innowacji

Jean Tirole (fot. PAP)

Jeśli w kontynentalnej Europie nie uda nam się utrzymać naszych talentów, to miejsca pracy nie zostaną tu stworzone, a to zwiększy nierówność. Miło jest redystrybuować, ale musi być co redystrybuować – prof. Jean Tirole, laureat Nagrody Banku Szwecji im. Alfreda Nobla w dziedzinie ekonomii z 2014 roku, w wywiadzie dla Quartz.

 

Jean Tirole (fot. PAP)

Tagi


Artykuły powiązane

Pocovidowe przesilenie w cieniu wojny – konsekwencje dla globalizacji

Kategoria: Trendy gospodarcze
Pandemia i wojna w Ukrainie uwidoczniły ograniczenia w zakresie obecnego modelu współpracy międzynarodowej. Autorzy twierdzą, że koncepcja racjonalnej, empatycznej i inkluzywnej globalizacji jest możliwa i wykonalna.
Pocovidowe przesilenie w cieniu wojny – konsekwencje dla globalizacji

O kobietach, dla kobiet

Kategoria: Społeczeństwo
Na początku października National Bureau of Economic Research (NBER) opublikował dokument roboczy zatytułowany „Why women won” autorstwa Claudii Goldin, podsumowujący niemal dwustuletnią historię nierówności, z którymi mierzą się kobiety w życiu publicznym, głównie na rynku pracy. Niespodziewanie tytuł ten mógłby być też uzasadnieniem tegorocznego komunikatu komitetu przyznającego Nagrodę Banku Szwecji im. Alfreda Nobla autorce tej publikacji „za pogłębienie naszej wiedzy na temat sytuacji kobiet na rynku pracy”.
O kobietach, dla kobiet