Prezes PKO BP Iwona Duda o pomocy uchodźcom z Ukrainy

„W 100 oddziałach PKO BP uchodźcy z Ukrainy mogą wymieniać hrywny na złote. Idzie to sprawnie według wzorca zaproponowanego przez NBP. Mam nadzieję, że jeśli Ukraińcy zostaną w Polsce, to będą na dłużej naszymi klientami” – mówi Iwona Duda, Prezes Zarządu PKO BP portalowi „Obserwator Finansowy” w kuluarach podczas pierwszej konferencji dla banków centralnych krajów Inicjatywy Trójmorza (3SI) „Polityka pieniężna w nowej europejskiej rzeczywistości”, która odbyła się pod Patronatem Honorowym Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Andrzeja Dudy.

Rozmowa z Iwoną Dudą, prezesem Zarządu PKO BP – transkrypcja wywiadu (PDF)


Tagi


Artykuły powiązane

Padająca hrywna wielu się opłaca

Kategoria: Makroekonomia
Gwałtowna dewaluacja hrywny wbrew oficjalnym zapewnieniom jest na rękę i ukraińskiemu rządowi, i wielkiemu biznesowi znad Dniepru. Tracą na niej tylko obywatele.
Padająca hrywna wielu się opłaca

Ukraiński system bankowy w rozsypce

Kategoria: Analizy
Kierownictwo ukraińskiego banku centralnego przekonuje, że system bankowy kraju najgorsze ma już za sobą. Przewidywania analityków nie są jednak tak optymistyczne, jak chcieliby urzędnicy. Bankowa rzeczywistość nad Dnieprem wygląda ponuro.
Ukraiński system bankowy w rozsypce

Ukraina: życie na kredycie

Kategoria: Analizy
Aby związać koniec z końcem Ukraina musi w przyszłym roku zaciągnąć potężny dług, tyle że chętnych, by ją kredytować jest coraz mniej. W projekcie budżetu na 2021 r. ukraiński rząd założył deficyt sięgający 6 proc., co oznacza, że musi pożyczyć 704 mld hrywien, czyli ok. 25 mld dolarów.
Ukraina: życie na kredycie