Co warto wiedzieć o kupowaniu mieszkania

Własne mieszkanie to marzenie każdego dorosłego człowieka. Na pytanie dotyczące tego, czy cena jest jedynym wyznacznikiem zakupu mieszkania, którym kierują się nabywcy, odpowiada prof. Jacek Łaszek z Departamentu Stabilności Finansowej NBP w rozmowie zamieszczonej na stronie YouTube „Obserwatora Finansowego”.

Bez pieniędzy nie da się kupić mieszkania. Czy zatem dla chcących nabyć nieruchomość cena jest jedynym wyznacznikiem jej wartości, którym należy się kierować przy jej kupnie? Czy kupno mieszkania to tylko zaspokojenie podstawowych potrzeb, a może dobra inwestycja? W rozmowie z Przemysławem Talkowskim, przeprowadzonej w pięknych wnętrzach Centrum Pieniądza im. Sławomira Skrzypka, prof. Jacek łaszek wyjaśnia także, jakie znaczenie w procesie zakupu mieszkania ma umiejętność analizowania danych o cenach nieruchomości w określonej lokalizacji. Przypomina, że bank centralny na bieżąco monitoruje sytuację na rynku nieruchomości, a informacje o tym rynku są dostępne w cyklicznie publikowanych raportach NBP.

W Centrum Pieniądza NBP im. Sławomira Skrzypka na co dzień prowadzimy edukację w sposób atrakcyjny dla odbiorców, przy wykorzystaniu różnorodnych form prezentacji i nowoczesnych technologii. W ten sposób staramy się dotrzeć do szerokiego grona odbiorców i przybliżyć mu zagadnienia związane z rozwojem ekonomii i gospodarki pieniężnej, funkcjami, jakie pieniądz pełnił na przestrzeni dziejów, a także historią powstania i ewolucją systemu bankowego i bankowości centralnej.

Nasze Centrum to swoisty wehikuł czasu, którym można dotrzeć do kluczowych miejsc związanych z historią pieniądza. Dzięki nam można stać się świadkiem narodzin monety i banknotu, pierwszych banków, teorii ekonomicznych, zobaczyć sposób powstawania pieniądza, jak działa bankomat i karta kredytowa.

Jeśli chcecie Państwo udać się na wędrówkę po świecie pieniądza, to serdecznie zapraszamy!

Całość na stronie YouTube Obserwatorfinansowy.pl.

Otwarta licencja


Tagi


Artykuły powiązane

Co warto wiedzieć o bezpiecznym inwestowaniu na giełdzie

Kategoria: Usługi finansowe
Form oszczędzania jest wiele, m.in. lokaty czy depozyty bankowe, uznawane za najbezpieczniejsze, ale można także inwestować w obligacje, akcje lub w waluty. O plusach i minusach inwestowania w ryzykowne aktywa mówi dr Piotr Bańbuła z Departamentu Stabilności Finansowej NBP w rozmowie zamieszczonej na kanale YouTube „Obserwatora Finansowego”.
Co warto wiedzieć o bezpiecznym inwestowaniu na giełdzie

Co warto wiedzieć o rachunkach bankowych

Kategoria: Usługi finansowe
Konto bankowe to już norma. Na co zwrócić uwagę, zakładając rachunek bankowy i co warto na ten temat wiedzieć mówi w rozmowie na YouTube „Obserwatora Finansowego” Marta Dulinicz z Departamentu Systemu Płatniczego NBP.
Co warto wiedzieć o rachunkach bankowych

Co warto wiedzieć o złocie inwestycyjnym

Kategoria: Usługi finansowe
Złoto było środkiem płatniczym, zanim pojawiły się pieniądze. Obecnie jest też jednym z aktywów, w które można inwestować oszczędności. I o tym mówi dr Piotr Bańbuła z Departamentu Stabilności Finansowej w rozmowie zamieszczonej na stronie YouTube „Obserwatora Finansowego”.
Co warto wiedzieć o złocie inwestycyjnym