Co się stanie jeżeli wojna potrwa jeszcze kilka lat?

Co się stanie, jeżeli wojna potrwa jeszcze kilka lat? Jak wpłynie to na ekonomię? – wyjaśnia Jacek Kotłowski, z-ca dyrektora Departamentu Analiz i Badań Ekonomicznych

Kiedy nastąpi spadek inflacji? Dlaczego łatwiej jest prognozować jaka będzie inflacja za 3 lata, niż za pół roku i jak Europa poradzi sobie z odcięciem surowców z Rosji? Odpowiedzi na te i wiele innych pytań znajdziesz w naszym wywiadzie z Jackiem Kotłowskim, zastępcą dyrektora Departamentu Badań i Analiz Ekonomicznych Narodowego Banku Polskiego.

Otwarta licencja


Tagi


Artykuły powiązane

Polityka pieniężna w nowej europejskiej rzeczywistości

Kategoria: Analizy
Banki centralne nie mogą pozostać bezczynne w oczekiwaniu na ustanie szoku podażowego, gdyż może to zdestabilizować oczekiwania inflacyjne i rozkręcić spiralę inflacyjną.
Polityka pieniężna w nowej europejskiej rzeczywistości

W Toruniu o euro i polskiej gospodarce

Kategoria: Trendy gospodarcze
Jak rysuje się przyszłość strefy euro oraz jak szybko Polska może dogonić zachodnie gospodarki – to tylko dwa z wielu pytań zadanych podczas ekonomicznych debat Światowego Kongresu Kopernikańskiego.
W Toruniu o euro i polskiej gospodarce

DABE NBP: Inflacja w okolicy celu w 2025 r.

Kategoria: Analizy
Inflacja od marca 2023 r. ma zacząć spadać z poziomów bliskich 20 proc. do 3 proc. w ostatnim kwartale 2025 r. Polsce nie grozi za to recesja rozumiana jako negatywny odczyt PKB w całym roku, choć w 2023 r. wzrost PKB ma sięgnąć 0,7 proc.
DABE NBP: Inflacja w okolicy celu w 2025 r.