Zastępca redaktora naczelnego portalu Strefa Inwestorów. W latach 2014 – 2016 redaktor naczelny dwutygodnika „Pieniądze&Inwestycje” oraz redaktor prowadzący portalu Serwis Inwestora. Wcześniej także w Gazecie Giełdy Parkiet oraz Rzeczpospolitej i Dzienniku Gazecie Prawnej. Specjalizuje się w tematyce rynku kapitałowego. Absolwent politologii oraz studiów podyplomowych z ekonomii (Instytut Nauk Ekonomicznych PAN) i zarządzania (Akademia Menedżerska SGH) oraz inwestowania (Akademia Profesjonalnego Inwestowania SGH). Ukończył liczne kursy i szkolenia z zakresu finansów i inwestowania.
„Prawdziwa demokracja, wysoka świadomość obywatelska i troska o dobro wspólne to podstawa do zrównoważonego rozwoju Indii” – przekonuje znany ekonomista Ashoka Mody na kartach książki „India is Broken”.
Zarządzanie gospodarką światową przez międzynarodowe instytucje trzeba radykalnie przemyśleć, jeśli ma być w pełni kompatybilne z ekonomicznym samostanowieniem narodów i demokratyczną samorządnością –...
To nie fundamenty ekonomii są słabe, tylko ludzie ją praktykujący – twierdzi prof. Dani Rodrik na kartach książki „Rządy ekonomii”.
“The Currency of Politics” to przewodnik po historii polityki pieniężnej, pióra Stefana Eicha, który ukazuje się w odpowiednim momencie.
Ameryka zmierza w złym kierunku. Musi zwiększyć rolę państwa w gospodarce dzięki woli politycznej i przywróceniu podstawowych wartości ojców założycieli – przekonuje noblista Joseph E. Stiglitz, autor...
Bankowość prywatna w ostatnich latach dość mocno się zmienia, jednak nadal stara się bezpiecznie łączyć tradycję i nowoczesność. Piszą o tym Małgorzata Zaleska i Magdalena Kozińska w książce „Private...
Bezwarunkowy dochód podstawowy to rozwiązanie zwiększające poziom wolności, a całkowicie realne z ekonomicznego punktu widzenia – przekonuje Guy Standing w książce „Dochód podstawowy”.
Tani pieniądz, kreowany przez Fed, szkodzi amerykańskiej gospodarce, do tego kreuje bańki spekulacyjne – przekonuje znany publicysta Christopher Leonard w swojej książce „The Lords of Easy Money: How the Federal...
O tym, jak odejście od fetyszu totalitarnego wzrostu gospodarczego ocali świat i jak tego dokonać – pisze Jason Hickel w książce „Mniej znaczy lepiej”.
Spekulacja prawami do emisji CO2, wylesianie, grabież ziemi, prywatyzacja sektora gospodarki wodnej – oto niektóre przejawy postępującej finansjalizacji środowiska przyrodniczego.